Dzień flagi jest świętem wszystkich Polaków, którzy naszą biało-czerwoną traktują jako szczególnie cenny symbol państwowej tożsamości, symbol przynależności do wspólnoty i symbol wielkiej wartości, którą jest wolność -

odkupiona krwią wielu pokoleń Polaków.  

Dziś mamy to szczęście, że żyjemy w suwerennej Polsce i możemy, a co więcej - pragniemy oddawać cześć należną znakom naszego państwa i narodu. 

Nasz biało-czerwony sztandar towarzyszył i towarzyszy Polakom we wszystkich najważniejszych chwilach — zarówno tych historycznych, jak i współczesnych – podczas podniosłych i uroczystych wydarzeń, ale także w dni żałoby, po stracie wybitnych i odważnych Polaków, w momentach wzruszeń i radości. Biel i czerwień towarzyszą emocjom polskich kibiców i triumfalnym gestom naszych zawodników. W ten sposób wyrażamy nasze uczucia. Biało-czerwona łączy nas wszystkich. 

W tym uroczystym dniu apeluję do Państwa! 

Bądźmy dumni z naszych barw. Prezentujmy je zgodnie z tradycją i honorem. Podnieśmy ojczystą flagę wysoko, aby cieszyła nasze oczy i nasze serca. 

Niech każdy polski dom  na świąteczne, majowe dni, zostanie przystrojony w biel i czerwień, aby dać mocny wyraz naszego przywiązania do narodowych symboli i tych wielkich wartości, które kształtowały nas, Polaków, na przestrzeni wieków. 

W jubileuszowym roku 100 rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości pamiętajmy, że „Ojczyzna – jak mówił Cyprian Kamil Norwid: to wielki, zbiorowy obowiązek”.

Z okazji dzisiejszego Święta, jak i jutrzejszej 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, dziękuję serdecznie organizatorom tych podniosłych uroczystości. Dzięki takim wydarzeniom możemy być przekonani, że duch polskiego patriotyzmu nie zginie i będzie przekazywany młodszemu pokoleniu.  

Życzę Państwu wszystkiego, co najlepsze. Życzę, aby uczestnictwo w obchodach tych uroczystości umocniło poczucie tożsamości narodowej, oraz dumy z tego, że jesteśmy wolnymi Polakami.